Zehra Ayan/ 05.11.1963/ sındırgı/ BALIKESİR.

1979 yılında almanyada başlayan meslek yaşamımı, köln , İstanbul, kemer ve antalyada olgunlaştırdım.

1988 yılında kemer,in ilk kuaför ve güzellik salonunu açtım.

1993 yılında, antalyanın ilk kadına, çocuğa ve erkeğe özel güzellik merkezini açtım.

1997 yılında, kalıcı makyajın ve bilgisayarla imaj tasarımının, antalyada öncülüğünü yaptım.

1999 yılında ilk medyatik uygulamamı Süheyla Erdoğan’a yaptım .

2002 birgün aniden karar verip yağlı boya , fırça , tual ve şovale alıp kendi kendime yağlı boya resim yapmaya başladım.

2003 kasım ayında Gülben Ergene kaş ve gözaltı uygulaması yaptım.

2004 8 mart dünya kadınlar gününde , Antalya 5M Migrosta 15 yağlı boya resmimle karma resim sergisine katıldım.

2005 Alman LCN firmasının Türkiye genelinde kalıcı makyajdaki eğitmeni oldum , devam etmektedir…

2006 Temmuz ayında Beyaz Gelincik dizisindeki, Ceren karakterinin kaşını yaptım.
bana uğur getirdiğine inandığım; sezin akbaşoğulları,nın arkasından; orhan gencebay,ın bıyığındaki eksik tüylerin yerine, kalıcı çizgiler atmaktan tutunda, adını söyleyemeyeceğim, bir çok ünlü isme, hizmet etmek kısmet oldu. adını söyleyebildikleriminde; önce/sonra fotoğrafları sitede var.

Bunlar hakkımdaki genel bilgilerdi, ama vaktiniz varsa ve yüzünüzü emanet edeceğiniz kişiyi, daha iyi tanımak anlamak isterseniz, aşağıya daha ayrıntılı bir şeyler karaladım.

ben kavramının, kişinin sosyal rolleri olduğunu ve ben kavramı üzerine çokca düşünülmesi gerektiğini bilirim.

Önce ne olmadığımdan başlayalım. Yukarıda; ‘BEN’ i işaret etsede, aslında; Emanet yaşam oyunundaki rollerimden bazıları. ama ben rolüm değilim.

‘Ben’ anlayışım, tasavvufdaki varlıkdan hiçliğe felsefesine yakındır, egom baskın çıkıp bu felsefeden uzaklaştığım zamanlarda olmuştur, ama genelde çabuk farkına varır, biraz içe döner , kafamdaki ben kavramının, esaretinden, sıyrılmaya çalışırım.

Başıma gelenlerin , iyilerinden kendimi, kötülerinden yaradanı vede yazdığı kaderi suçlamam.

Olumsuzun arkasındaki olumluyu, görmeye, sabırla içe dönüp olumsuzdan almam gereken dersleri almaya çalışırım. Hayat; aynı hatayı bize tekrarlatıyor, yolumuzu değiştirmiyorsa; daha önceki yaşananlardan gereken dersi almadığımız için, yolumuzu değiştirmeye de;
hak kazanamadığımızı düşünürüm.

sürekli, okur, düşünür, gelişir, değişir ve günlük hayata geçiremediğimiz bilginin, boş bir egodan ibaret olduğunu da bilirim.

2009 yılında antalya/ beydağlarında, bir dağköyünde yaşayabilmek kısmet oldu. 4 yıl bu doğal ortamda yaşarken , yoğun çalışma programımı azaltıp, işlerimi güvendiğim öğrencilerime yönlendirdim. çok özel durumlarda, şehre inip çalıştım. bildiğiniz YABAN oldum yani 🙂

bu yaban hayatı; BEN dediğim sosyal rollerimi sorgulamak, benden öte olanı, yaradanı aramak,la geçti.

15/09/2012 de;antalya’nın beydağlarından inip, memleketim olan balıkesirin, edremit-akçay-güre köyüne, kazdağlarının eteğine yerleştim.
Hak,tan geleni, Hak’ka verip, kulun Hakikatini, manasını , sevgisini, hoşgörüsünü, Hayata geçirebilmek umudu ve niyeti ile yeniden insana karıştım.
şükür arada sırada , keyfim olduğunda, severek işimi ve eğitimlerimi yapıyor, öğrencilerimin gelişimini gözlemliyor, mesleki sorunlarla karşılaşırlarsa, yanlarında olabiliyorum.
EXTRA geçici not; bu arada;10 yıllık, web sitemizi, başka bir yazılım programına uyarlayıp, hosting değiştirme sebebi ile, var olan eksiklerimiz için kusura bakmayın. kısa sürede aksaklıklarımız çözülecek inşallah.o güne kadar, önce sonra resimler için; facebook, tan antalyamakyaj akçay yada adımla,da bana ulaşabilirsiniz ( 18/03/2013)

1981 doğumlu, evli ve çocuklu, müzik öğretmeni bir oğlum var.

Zorlu bir hayat oyunum oldu, ama şu anda rollerinin başarı ödüllerini almış, rahat bir oyuncuyum ve bu rahatlığı, bu yazıyı okuyan herkese, ‘yürekten’ diliyorum.
18/03/2013 akçay ; zehra ayan / makyaj uzmanı